21 2016 u EtikButik – etická móda a veganská obuv ve městě Prague.

tracking.php?code=6pRIG4Df4Iu2f9oxLFbbd9

Ve čtvrtek 21.4., pátek 22.4. a sobotu 23.4.2016 pořádáme u nás v showroomu EtikButiku na Bělehradské 36, Praha 2 průvodní akce k Fashion Revolution Week.

Na co se můžete těšit?

PÁTEK: otevřeno 16:00 – 20:00 (pokud bude dobrá nálada, může se po osmé rozjet etik party 🙂
– průbežně bude probíhat photoshooting “Who made my clothes?” a kreativní skládání outfitů v rámci workshopu “Biotriko na milion způsobů” (buď v realitě s možností zamodelkovat si, nebo ve virtualitě, kde se kreativitě meze nekladou:-)
– od 18:30 – bude u nás stylistka Abigail z projektu SecondRound, která Vám poradí, jako biotriko zakomponovat do každéeho outfitu, představí projekt SecondRound a také zajímavé kousky ze Second Hand Fox’s

SOBOTA: otevřeno 11:00 – 16:00, program probíhá průběžně
– průběžne bude probíhat photoshooting “Who made my clothes?” a kreativní skládání outfitů v rámci workshopu “Biotriko na milion způsobů”
– workshop “Udělej si sama / sám (design na biotriko)” – probíhá celý den – navštíví nás moc šikovná Pauly z Dragon airt, která krásně maluje na trika a zvládne vyhovět jakémukoliv zadání, jehož provedení je jenom otázkou času (jednoduchý design namaluje klidně na místě, složitější design dodá za nějakou dobu). A pro ty, co si chtějí něco na triko vytvořit sami, budou k dispozici barvy, šablony a supervize od Pauly 🙂
– od 18:00 promítáme dokumentární film The True Cost – ještě je několik volných míst, tak nám napište!

FASHION REVOLUTION” PHOTOSHOOTING

V naší kabince se můžete odfotit v oblečení naruby, postnout fotku na sociální sítě a zeptat se tak velkých módních značek “Who made my clothes?”

KICK OFF ETHICAL CREATIVE & BLOGGER CHALLENGE / ZAHÁJENÍ ETICKÉ KREATIVNÍ A BLOGGERSKÉ VÝZVY

Obývá vás kreativní duch, píšete blog, fotíte, máte nápady a chuť zrealizovat nějaký vlastní design na naše biotrička nebo ušít něco z biolátek? Tak přijďte k nám, rádi si s Vámi o Vašem nápadu popovídáme a když se bude hodit do našeho etického konceptu, tak Vám poskytneme prostor v našem obchůdku, na e-shopu anebo také na EtikButik blogu!

PROMÍTÁNÍ DOKUMENTÁRNÍHO FILMU THE TRUE COST

Promítání bude probíhat nejspíš v sobotu podvečer / večer, uvidíme dle zájmu a časových možností účastníku. Náš obchůdek ja malinký, proto je také kapacita promítání omezena na max. 15 účastníků. Pokud máte zájem, napište nám email na etikbutik@etikbutik.cz, a přidejte informaci, kdy máte čas (v pátek večer, sobota odpoledne, sobota večer).

WORKSHOPY: “Biotričko na milion způsobů” a “Udělej si sama/sám (vlastní design na biotriko)”

Basic biotriko je i samo o sobě v kreativním outfitu za hvězdu, ale je také krásným a etickým prostorem pro další kreativitu – něco na triko namalovat, nasprejovat, natisknout, přišít, přešít, odstřihnout… V obchůdku máme docela dost biotriček čekajících na Vaše nápady (jak na vytvoření outfitu, tak na další design), dále barvy a spreje na textil, šablony, v sobotu bude také šijací stroj… tak doražte!

Samozřejmostí je vegan občerstvení a jako bonus spontánní networking s lidmi surfujícími na stejné vlně 🙂

Hlavní program bude probíhat v pátek 16:00 – 20:00 a v sobotu od 11:00 – 20:00.

A proč se to celé děje?

Fashion Revolution vznikla jako reakce na katastrofický pád budovy Rhana Plaza v Bangladéši. Tato nešťastná událost způsobená nedbalostí a šetřením na bezpečnosti pracujících způsobila přes tisíc úmrtí a tisíce doživotně zmrzačených a zraněných dělníků. Hrozby úrazů a úmrtí, stejně tak jako nespravedlivé zacházení, psychické a fyzické týrání a nevyplácení odměn jsou bohužel stále součástí výroby našeho oblečení. Fashion Revolution vrcholí každoročně v den výročí pádu Rhana Plaza, tedy 24.4. Vzhledem k tomu, že letos tento den připadá na neděli, probíhá Fashion Revolution WEEK (týden) a ne jen Fashion Revolution Day (den), jak tomu bylo v minulých letech.

Více info naleznete na oficiální Facebookové stránce Fashion Revolution Czech Republic and Slovakia, která si také zaslouží velký lajk: https://www.facebook.com/fashionrevolutionczechrepublicandslovakia.org

Adresa: Bělehradská 36, 120 00, Praha 2, Prague
Fashion Revolution v EtikButiku

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments