03 Prosinec 2016 u Praha Staroměstské náměstí ve městě Prague.

tracking.php?code=8npo2AmM5jM2qJjwa55Lbi

U příležitosti rumunského státního svátku (1. prosince) pořádá Rumunský kulturní institut v Praze výjimečný koncert klasické hudby s folklorní inspirací. Vystoupí zde Nicolae Voiculeț, kouzelník s Panovou flétnou a dirigent, společně s varhanistou Klausem Untchem a Rumunským orchestrem. Koncert se koná v sobotu 3. 12. od 19 hodin na Staroměstském náměstí.

Koncert je součástí turné s názvem „D.O.R.”. Autorem tohoto projektu je právě Nicolae Voiculeţ, ambasador rumunské kultury i turistiky. Cílem projektu je podporovat rumunskou identitu, napomáhat znovuobjevení národních tradic a hodnot.

Nicolae Voiculeţ patří k nejlepším rumunským muzikantům hrajícím na Panovu flétnu. Vystupoval před hlavami 65 států, byl vyznamenán oceněním za „Kulturní zásluhy o rumunský stát, hodnost rytíře”, je jediným Rumunem, který koncertoval ve Světové bance, na Expu Nagoya, a který byl též pozván, aby zahrál na závěrečném ceremoniálu Olympijských her v Pekingu. Turné s názvem „D.O.R.” končí v prosinci 2018, závěrečný koncert se bude konat v Albě Iulii při příležitosti oslav stého výročí sjednocení Rumunska/Marea Unire/.
Rumunský kulturní institu v Praze se těší na setkání s Vámi na této jedinečné hudební události!

Cu ocazia Zilei de 1 Decembrie, Ziua Naţională a României, Institutul Cultural Român de la Praga organizează un concert extraordinar de muzică clasică de inspiraţie folclorică susţinut de artistul și dirijorul Nicolae Voiculeț, Klaus Untch şi Orchestra România,

Concertul va avea loc sâmbătă, 3 Decembrie, la ora 19:00, în Piaţa Ceasului Astronomic (Staroměstské náměstí) din Praga.

Acest concert face parte din turneul „D.O.R”, un program conceput şi dezvoltat de muzicianul Nicolae Voiculeţ, ambasador al turismului si culturii românești, fiind un proiect muzical gândit ca unul de promovare a identității românești și de redescoperire a valorilor naționale.

Nicolae Voiculeţ este unul dintre cei mai valoroși naişti români. Artistul a concertat în faţa a peste 65 de lideri de state, a fost decorat cu “Meritul cultural al României în grad de cavaler”, este singurul român care a concertat la Banca Mondială, la Expoziţia Mondială de la Nagoya şi a fost invitat să cânte la închiderea Jocurilor Olimpice de la Bejing.

Turneul „D.O.R” se va incheia în decembrie 2018 prin concertul de la Alba Iulia ce va aniversa 100 de ani de la Marea Unire.

ICR Praga vă invită să ne bucurăm împreună de acest eveniment extraordinar!

Adresa: Staroměstské náměstí, Prague
Koncertem Nicolae Voiculeţe / Concert Nicolae Voiculeţ

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments