05 Duben 2017 u CIPS ČVUT ve městě Prague.

tracking.php?code=Q1uUwf3GnLKBunTrRJhLCh

O SEMINÁŘI

Smyslem semináře je seznámit účastníky s tím, jak bývá náš pohled na svět mnohdy zkreslený. Řeč bude tedy o tzv. kognitivních klamech, zkreslení a o tom, jak funguje intuice. Účastníci se naučí jednoduché praktické nástroje, jak s touto nedokonalostí našeho mozku bojovat pomocí kritického myšlení. Dozvědí se také, proč je důležité se kritickým myšlením zabývat a jaký to může mít dopad na různé oblasti našeho života.
Kritické myšlení totiž vede k získávání lepších a kvalitnějších informací. Lepší informace vedou pak k lepším rozhodnutím. A lepší rozhodnutí nakonec vedou k lepším výsledkům ať už ve studiu, práci či osobním životě. Kritické myšlení je tedy mimo jiné způsob, jak např. zlepšit svoje zdraví, komunikaci nebo obecně pohled na svět.

Řeč bude také o předpokladech pro kritické myšlení, jako např. nastavení mysli či mindfulness (všímavosti). Mindfulness meditaci si účastníci sami vyzkouší na semináři. V poslední části semináře se účastníci také naučí, jak zlepšit svoji sebedisciplínu.
Veškeré uváděné poznatky budou založeny na kvalitním vědeckém výzkumu z různých oblastí jako např. neurovědy, kognitivní psychologie nebo behaviorální ekonomie.
Účastníci dostanou k dispozici materiály ze semináře. Smyslem těchto materiálů bude snadno a rychle si připomenout veškeré koncepty semináře a praktické nástroje. Také k nim budou připojeny zdroje a další doporučené odkazy.

JEDNÁ SE O JEDNORÁZOVOU AKCI URČENOU POUZE PRO STUDENTY ČVUT, ZDARMA, PŘIHLAŠUJETE SE ONLINE K 5. 4. 2017. POKUD SE NEBUDETE MOCI AKCE ZÚČASTNIT, JE TŘEBA SE Z AKCE NEPRODLENĚ ODHLÁSIT.

REGISTRACE: https://www.cips.cvut.cz/akce-prihlaseni?id=1550&action=Kritick%C3%A9+my%C5%A1len%C3%AD

POZOR: POKUD SE NEODHLÁSÍTE A 3x NEPŘIJDETE NA AKCI CIPS, BUDE VÁM ODEPŘEN PŘÍSTUP NA VEŠKERÉ NAŠE AKCE.

P.S.: Odhlašování platí i pro náhradníky, pokud se před Vámi někdo odhlásí (i na poslední chvíli), automaticky spadnete do regulérně přihlášených a pokud nepřijdete, zbytečně jste blokovali místo -> sankce.

VÝPIS AKCÍ, NA KTERÉ JSEM PŘIHLÁŠEN/A: https://www.cips.cvut.cz/akce-vypsani

O LEKTOROVI

Lektorem Bc. Jan Mojžíš, který je studentem fakulty strojní. V posledních několika letech se zajímá o osobní rozvoj založený na aktuálních vědeckých výzkumech. Téma kritické myšlení považuje za jedno z nejdůležitějších, díky němu totiž můžeme získat kvalitnější informace, dělat lepší rozhodnutí a dosahovat lepších výsledků. A protože se v CIPS toto téma ještě neobjevilo, rozhodl se přihlásit do projektu Studenti sobě a sdílet své poznatky a zkušenosti z oblasti kritického myšlení s dalšími studenty ČVUT.

O PROJEKTU STUDENTI SOBĚ
http://www.cips.cvut.cz/studenti-sobe

Adresa: Studentský dům, Bechyňová 3, Prague
Kritické myšlení

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments