07 Březen 2017 u Galerie Českých center ve městě Prague.

tracking.php?code=EzjtpcxS0JNQdSa9P78g5X

Roman Kameš jezdí každým rokem, už 25 let, do Ladakhu, aby zde maloval a vystavoval. Počínaje rokem 1996 pravidelně přiváží barvy a vede ateliéry malby pro děti z vesnických a chrámových škol, kterým se takto dostává vůbec poprvé možnost malovat v těchto obtížných životních podmínkách.

Vzniká tak ojedinělá sbírka dětských výtvarných projevů různých etnik a náboženství z Ladakhu a z Himáčal Pradéš: dětí buddhistických vesničanů z Alchi, žáků chrámových škol v Tiksey a Phiyang, dětí tibetských utečenců z TCV Dharamsala, Choglamsar a Sumdo, hinduistů Pahárí, šítů z Phiyang, žáků tradičních ladackých škol Lamdon z Leh a Diskit, …

Aktuální výstava v Galerii Českých center představí stovku originálních maleb, chybět nebude ani fotky dokumentující proces jejich tvorby. V Galerii Českých center bude připraveno k prodeji portfolio 32 pohlednic maleb žáků ze školy Lamdon Leh a kalendář s reprodukcemi maleb ze školy v Chauntra.

Roman Kameš, narozen 1952 v Praze, 1973 přichází do Pařiže, kde studuje malbu na École des Beaux-Arts (ENSBA). Od roku 1992 pracuje střídavě v Ladakhu a v Paříži.

Výstavu připravují Česká centra/Czech Centres ve spolupráci s Deutsche Tibethilfe (Hamburg).

Výstava potrvá do 27. května 2017.

Více informací o výstavě naleznete na stránkách Galerie Českých center http://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/malby-deti-z-himalaje/

#Eunic

Adresa: Rytířská 31, Prague
Malby dětí z Himaláje

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments