01 Prosinec 2016 u IMSP – International Montessori School of Prague ve městě Prague.

tracking.php?code=K6nmW9KKlVhpY2nvxO6pZW

We cordially invite you to an Open House at the International Montessori School of Prague on Thursday, December 1st. During the Open House, interested visitors will have the opportunity to talk to school administration, teachers and parents, receive a guided tour and see the classrooms in action!

Interested visitors may stop by any time between 9:00 and 14:00. We will have a children’s corner and light refreshments available throughout the day. Please come and explore all that we have to offer!

If you cannot attend Open House, please feel free to contact us to schedule an indvidual tour. We look forward to your visit.

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který v International Montessori School of Prague proběhne ve čtvrtek 1. prosince. Budete mít možnost projít a prohlédnout si školu, promluvit si s vedením, učiteli i současnými rodiči, a vidět třídy “v akci”.

Máte-li zájem, zastavte se u nás kdykoliv mezi 9:00 a 14:00. Pro Vaše nejmenší bude k dispozici dětský koutek a pro Vás drobné občerstvení. Přijďte se podívat, co můžeme nabídnout!

Pokud se Vám datum nehodí, nevadí – můžete si kdykoliv domluvit individuální prohlídku školy. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Adresa: Hrudičkova 2107/16, Prague
Open House / Den otevřených dveří

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments