15 2016 u Fashion Club Prague ve městě Prague.

tracking.php?code=VvKOaq6vIgKdq7KL3EpzaB

►ČESKY ◄

V pátek 15. Dubna přivítáme zpět ve Fashion klubu jedinečného DJe Kaz D, který vás roztančí tou nejlepší RnB music. Připravte se na šílenou party plnou těch nejznámějších hitů.

★ V ROCE 2016 BUDE RnB NIGHT VĚTŠÍ A LEPŠÍ, NEŽ KDYKOLIV PŘEDTÍM. TĚŠTE SE NA ZAHRANIČNÍ HOSTY, SEXY TANEČNICE A SAMOZŘEJMĚ TU NEJLEPŠÍ RnB HUDBU PO CELOU NOC! ★

Kdo je DJ Kaz D?

Kaz D pochází z Velké Británie, kde již od mala začal působit jako DJ na studentských akcích a působit v různých rádiích. Po přestěhování do ČR začíná jeho kariéra strmě stoupat a v Praze snad není klub, ve kterém by se Kaz D neobjevil. My jsme rádi, že ho můžeme pravidelně přivítat i ve Fashion klubu Praha. Mimo ČR a UK Kaz D vystupoval v zemích jako Německo, Belgie, Maďarsko, Francie, Slovensko nebo Švédsko.

VSTUP: Muži 200,- CZK, Dámy: 100,- CZK, rezervace: 100,- CZK

HUDBA: RnB, Hip Hop, Soul, Commercial

♫ DJs: Kaz D (UK), G-Sign (RUS) ♫

►► Rezervujte si svůj stůl na telefonu +420 224 815 733 nebo přes email reservation@f-club.cz. ◄◄

►ENGLISH ◄

On Friday 15th of April we welcome back one and only DJ Kaz D from UK, who will play for you the best RnB music. Come and enjoy our luxury club combined with the best RnB and Hip Hop music all night long! You can be sure that this night will go wild and crazy!

★ IN 2016 RnB NIGHT GETS BETTER AND BIGGER THAN EVER BEFORE! BE READY FOR INTERNATIONAL DJ GUESTS, SEXY DANCERS AND GREAT RnB MUSIC ALL NIGHT! ★

Who is Kaz D?

Here you may read what he said about himself:

Hi;
I am KAZ D. and I am an international DJ, Producer, Remixer and Promoter with a great passion for music.
Music has been a lifetime addiction for me. I simply can’t live without music. My musical journey started at a very young age as a dancer in a crew before I turned into a DJ (courtesy of the legendary Jamaican DJ KID DRAGON). From a backup DJ, I went on to start throwing my own house parties and rocking student gigs around the UK before I started banging clubs, carnivals and festivals. My club recognition got me to host a set of radio shows on different radio stations.

KAZ D. is a recognised name among remixers (making remixes that I use to spice up my sets). Music production, recording facilities and beat making are amongst the services that I can and am happy to provide.

As a party DJ, I have now been rocking events all over Europe for nearly two decades – from the UK (where I started) to Prague/Czech republic (where I am now based), through Germany, Belgium, Hungary, France, Slovakia, Sweden and many more.

ENTRY: Men 200,- CZK, Ladies: 100,- CZK, Rezervation: 100,- CZK

MUSIC: RnB, Hip Hop, Soul, Commercial

♫ DJs: Kaz D (UK), G-Sign (RUS) ♫

►► Book your table on phone number +420 224 815 733 or email reservation@f-club.cz. ◄◄

Adresa: Namesti Republiky 8, OD KOTVA 5. patro, Prague
RnB NIGHT (Friday 15.4.2016)

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments