30 Říjen 2016 u PEI – 3 AXIS VISUAL LANGUAGE ve městě Prague.

tracking.php?code=pjMY8DYC37Br2DDvjb4V6s

ha-tha-taj-či-kung-falun-tao-joga… pokus o uchopení podstaty… „po našem“…zamyšlení evropského poutníka nad tajuplnými principy rozličných cest, které stejně všechny vedou k témuž cíli…

2. DECH a horní polovina těla – vztah dechu k trupu, horním končetinám a rukám

DECH a páteř
▬ Je nějaká vazba, vztah mezi dechem a pohyby páteře?
▬ Je důležité si všimnout, odkud vychází a kde konči pohybová vlna na páteři? Jaký je její vztah k dechu?
▬ Co to jsou čtyři obrazy Tu Tuonga? Jaký mají vztah bigramy k ročním obdobím?
▬ Můžeme podle bigramů upravovat svoje cvičení, tak aby bylo v souladu s harmonií vesmíru, s harmonií čtyř ročních období nebo aby cvičení souznělo s denním rytmem času?

DECH a horní končetiny
▬ Jaký je vektor, směr dechu? Má stejný směr jako průběhy energetických drah v těle?
▬ Pohyby horních končetin při psychosomatických cvičeních, čchi-kungu apod. se pohybují kterým směrem? Dávají přednost stejnému směru pohybu jako dech nebo je to jinak?
▬ Co to znamená, když to dělám tak a co, když to dělám právě obráceně, je něco správnější nebo výhodnější? Jak mohu použít porozumění významu směru jednotlivých pohybů při svých cvičeních?

DECH a ruce

▬ Hrají při dýchání nějakou roli i moje ruce?
▬ Jak mohou ruce ovlivnit mé dýchání? Jde to jen pomocí známých muder nebo to můžeme udělat i jinak?
▬ Mají pozice rukou vztah k energetickým drahám? A jak je to v těchto situacích s dechem?
V těchto jednodenních seminářích můžete získat nové a zajímavé informace (in-forma = vnitřní obsah zevní formy) a sami si také při jednoduchých cvičeních na sobě vyzkoušet jiný hlubší vhled do základních principů některých tzv. energetických nebo psychosomatických cvičení, která jsou nyní tak oblíbená…

Obsáhlejší cyklus krátkých seminářů je určen nejen pro ty, kteří se více zajímají o dýchání a energetická cvičení, ale i pro ty, kteří chtějí na sobě nějak pracovat a zdokonalovat se a nemají tolik času a prostoru (nebo vůle a chuti), aby prováděli nějaká složitější a časově náročnější cvičení…a přesto chtějí na sobě zažít nějaké pozitivní efekty…

Účast může být přínosná pro naprosté začátečníky, stejně jako i pro pokročilejší nebo profesionály, kteří se dechem a pohybem zabývají každodenně. Pro rok 2016 otevíráme jen jednu třídu o víkendech (sobota + neděle) pro maximální počet 32 absolventů. Třída bude uzavřena v okamžiku naplnění.

► Průběh výuky: Výuka se provádí v krásných prostorách kongresového centra hoteluAMARILIS v Praze 1, Štěpánská 613/18. Kongresové centrum hotel Amarilis je komplexní, stylový, bezbariérový hotel, umístěný v samém centru Prahy,v přímé blízkosti Václavského náměstí. Nekuřácký hotel Amarilis je zařízený podle pravidel FENG SHUI. Výukový den je sobota. Doba trvání semináře je od 10.00 – do 16.00 s přestávkou na oběd. Oběd je v ceně kurzu a bude probíhat v hotelové restauraci AMARYLA (fcb). V menu naleznete bezlepková jídla, vegetariánská jídla, jídla bez laktózy a příležitostně jídla připravena dle ajurvédských zásad. Restaurace je klimatizovaná a nekuřácká. Parkování v hotelu není, hotel je v centru Prahy kousek od Hlavního nádraží a stanic metra “A” – Můstek a “C” – Muzeum.

► Výukový ročník 2016:

1. DECH – obecné základy pohledu – 29.10.2016
2. DECH a horní polovina těla – 30.10.2016
3. DECH a chůze – 19.11.2016
4. DECH a zvuk – 20.11.2016

► Cena: Cena ročníku celkem 4. lekce x 1.500,-Kč za jednu lekci = 6.000,-Kč. Platí se převodem před seminářem na základě vystavené FV.

Pokud chcete absolvovat 3 lekce dle vlastního výběru je cena 1.600,-Kč za lekci = 4.800,-Kč.
Pokud chcete absolvovat 2 lekce dle vlastního výběru je cena 1.700,-Kč za lekci = 3.400,-Kč.
Pokud chcete absolvovat 1 lekci dle vlastního výběru je cena 1.800,-Kč za lekci = 1.800,-Kč.

► Přihláška: http://www.pei-3axis.cz/p/prihlaska-do-skoly-dechu.html

► Info: stránka KONTAKT, +420 727 835 825 – Michal Zachar

Adresa: Kříženeckého nám. 1079/5b, Prague
Škola dechu: 2. DECH a horní polovina těla

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments