28 2017 u Česká republika ve městě Prague.

tracking.php?code=E8z3LhRNB7cwGWOxYPA89o

PODPOŘ MARTINA VE VĚZENÍ! POŠLI NÁM PRO NĚJ SOLIDÁRNÍ VZKAZ!

Pošli Martinovi solidární vzkaz a podpoř ho na dálku za mřížemi vazební věznice Pankrác. Psychický stav Martina je nejhorší za posledních 13 měsíců. Je to snadné a zabere ti to jen pár minut. Vezmi A4, napiš vzkaz pastelkou nebo fixou, vyfoť se a pošli nám ji soukromou zprávou přes FB nebo na e-mail: safed@riseup.net. Zveřejníme na FB a pak vytiskneme a pošleme Martinovi do vězení. Teď není čas v podpoře Martina polevit. Křivda na jednom z nás, je křivdou na nás všech! Solidarita je naše zbraň! Děkujeme.

SUPPORT CZECH ANARCHIST MARTIN IN A PRISON! SEND US SOLIDARITY MESSAGE FOR HIM!

Send a message of solidarity to czech anarchist Martin and support him from a distance in remand prison Pankrác. Psychological condition of Martin is a worst in the last 13 months. It’s easy and takes you only a few minutes. Take the paper of A4, write a message with a crayon or marker, take a picture of it and send it to us via private message on FB or e-mail: safed@riseup.net. We’ll published it on FB and then print it and send it Martin to jail. Now is not the time to let up in supporting Martin. Injustice to one of us is an injustice to all of us! Solidarity is our weapon! Thank you.

Martin’s statement : “I consider the approach of the investigators and the police to be very problematic, it is a threat to the freedom of every human being, a threat to freedom of speech, a threat to activism that tries to lead to a better world , and this doesn’t just involve anarchists.”
facebook solidarity page for Martin:https://www.facebook.com/events/2015419762017175/
Read more about all the cases on : www.antifenix.noblogs.org
SAF- Severočeská anarchistická federace (North Bohemian Anarchist Federation)

Solidární vzkaz pro Martina Ignačáka. Podpoř ho za jeho propuštění z vazby!

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments