02 Březen 2017 u DOX ve městě Prague.

tracking.php?code=1V2iAXM0KP2qOSLhhsQEmp

Přijďte na promítání dokumentu a diskuzi s tvůrci filmu Václav Havel, Praha – Hrad, které pořádáme v rámci doprovodného programu k výstavě HAVEL.
….
Vstupné: 60 Kč/ 40 Kč snížené
Prosíme, rezervujte si své místo na: rezervace@dox.cz
….

Spolu s režisérem Petrem Jančárkem (jednoho z vystavujících umělců na výstavě HAVEL) a spoluautorem scénáře Martinem Vidlákem si promítneme část dokumentární série “Václav Havel, Praha – Hrad”. Ta spolu s dalšími díly stejnojmenné trilogie mapuje příchod Václava Havla a jeho přátel na Pražský hrad a jejich působení v Kanceláři prezidenta republiky od 29. prosince 1989 do prvních svobodných voleb v červnu 1990.

Snímek připomíná nejen některé důležité politické události spojené s obnovováním a upevňováním demokracie v Československu a jeho prestiže ve světě, ale též osobní komentáře přímých aktérů.

Petr Jančárek, režisér, kameraman a nezávislý producent spolupracoval od roku 2003 s Václavem Havlem jako autor audiovizuálních programů. V letech 2009 – 2011 podrobně zaznamenával poslední roky prezidentova života a některé z těchto filmových dokumentárních záznamů jsou součástí výstavy HAVEL.

Martin Vidlák, 1991–2003 pracoval v oddělení monitoringu a dokumentace Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky, 2003–2011 spolupracovník Václava Havla v jeho soukromé kanceláři; iniciátor a spoluautor scénáře filmu Václav Havel, Praha – Hrad.

Film vznikl v koprodukci České televize a byl podpořen Státním fondem na podporu kinematografie.

Adresa: Poupětova 1, Prague
Václav Havel, Praha - Hrad. Projekce dokumentu

Najít další události v Prague na Evensi!

Comments

comments